wrz 28 2015 Jak obniżyć koszta wynajmu auta
Komentarze: 0

Zarezerwuj samochód jak najwcześniej

Im wcześniej zarezerwujesz samochód, tym szczęśliwsza będzie wypożyczalnia samochodów. Firma wynajmująca samochody chce, aby wszystkie jej samochody były cały czas zarezerwowane, dzięki czemu stale generuje ona zyski. Rezerwacje gwarantują przypływ gotówki w przyszłości i pozwalają utrzymać strumień dochodów. Aby taka sytuacja miała miejsce cały czas, wypożyczalnie samochodów zazwyczaj oferują zniżki klientom rezerwującym samochód z dużym wyprzedzeniem. Im wcześniej zarezerwujesz swój pojazd, tym większą zniżkę otrzymasz.

Nie rezerwuj samochodu na lotnisku

Wypożyczalnie samochodów znajdujące na lotniskach muszą płacić za parkowanie i przechowywanie pojazdów na terenie lotniska. Aby zrekompensować sobie te straty, pobierają od klienta dodatkową opłatę. Rezerwuj samochód poza terenem lotniska, a zaoszczędzisz od 5 do 10 procent kosztów ukrytych w dodatkowych opłatach.

Zarezerwuj samochód z napędem hybrydowym

Ceny paliwa są skandalicznie wysokie i cały czas idą w górę. Jazda samochodem z napędem hybrydowym to najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na paliwie. Jeżeli możesz, zarezerwuj hybrydę zamiast typowego „pożeracza paliwa”, dzięki czemu zaoszczędzisz dziesiątki, a na dłuższą metę nawet setki złotych.

link

Unikaj opłat za przewalutowanie

Niektóre wypożyczalnie samochodów pobierają dodatkową opłatę od osób płacących w obcej walucie, gdyż same muszą ponieść koszty przewalutowania. Płać w miejscowej walucie, a z łatwością unikniesz tej dodatkowej opłaty.

Korzystaj z własnych akcesoriów

Po co płacić za system nawigacyjny, jeżeli posiadasz go już w swoim samochodzie lub masz wbudowany nadajnik GPS w smartfonie. Po co kupować fotelik samochodowy, jeżeli posiadasz już jeden używany na co dzień. Weź dodatkowe akcesoria ze sobą, a zaoszczędzisz pieniądze. Sam system nawigacyjny może zwiększyć dzienne koszty wynajmu samochodu o 10-30 procent!

Unikaj ograniczeń kilometrażu

Niektóre firmy wynajmujące samochody będą chciały wyciągnąć od Ciebie ostatni grosz, nakładając ograniczenia kilometrażu. Upewnij się, że masz nielimitowany kilometraż, ponieważ w przeciwnym razie słono zapłacisz za jego przekroczenie przy oddawaniu pojazdu.

Sprawdź politykę zużycia paliwa

Istnieje kilka różnych strategii paliwowych, ale tylko jedna powinna cię interesować – pełny/pełny (full/full) Oznacza ona, że otrzymujesz samochód z pełnym bakiem i w takim samym stanie musisz go zwrócić. Jest to limit, który można z łatwością kontrolować. Jeżeli utkniesz przy opcji pół/pół (half/half) lub jakiejkolwiek innej niż pełny bak, na pewno zapłacisz wypożyczalni samochodów jeszcze więcej za paliwo.

Nie tankuj w wypożyczalniach samochodów.

Wypożyczalnie samochodów pobierają wysoką opłatę za wygodę zatankowania na miejscu, co sprawia, że ich stacje są najdroższe w całej okolicy. Aby zatankować, odwiedź najbliższą stację paliw. Zazwyczaj znajduje się ona blisko wypożyczalni samochodów i jest znacznie tańsza.

Stosuj się do wybranej strategii paliwowej

Jeżeli wrócisz bez pełnego baku paliwa, a takowy jest wymagany zgodnie z wybraną polityką zużycia paliwa, przygotuj się na kosztowne konsekwencje. Wiele firm wynajmujących samochody wymaga zapłaty za różnice w ilości paliwa, a niektóre nawet pobierają dodatkową opłatę za naruszenie umowy. I pamiętaj, że kwota pobierana za różnicę w ilości paliwa jest naliczana według cen wypożyczalni, a nie stacji za rogiem.

Zawsze zwracaj pojazd w terminie

Nie wcześniej i nie później. Jeżeli zwrócisz samochód za wcześnie, wypożyczalnia może obciążyć cię opłatą za wcześniejszy zwrot. Jeżeli natomiast zwrócisz pojazd zbyt późno, możesz zapłacić nawet za cały dodatkowy dzień wynajmu, nawet jeżeli Twoje opóźnienie wyniesie godzinę lub dwie.

Oddawaj samochód w tym samym miejscu, w którym został przez Ciebie odebrany.

Może Ci się wydawać, że wygodniej jest zwrócić samochód w innej lokalizacji – większość firm wynajmujących samochody posiada swoje punkty wynajmu w całym kraju – jednak to może być krótka droga do zapłacenia dodatkowej opłaty za zwrot w innym punkcie. W zależności od tego, jak daleko znajdujesz się od początkowej lokalizacji, może to podwoić lub potroić koszty Twojej wycieczki.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz